Going through my
finalized ballot...
1) Seconding/thirding etc already nominated films and categories:
The Ballad of Buster Scruggs Best Supporting Actress - Zoe Kazan (seconded)
Faces Places Best Documentary (seconded)
First Reformed Best Original Screenplay (seconded)
Best Actor - Ethan Hawke (seconded)
Best Supporting Actress - Amanda Seyfried (seconded)
Game Night Best Supporting Actor - Jesse Plemons (seconded)
Isle of Dogs Best Score (seconded)
Best Art Direction (seconded)
Western (Valeska Grisebach)
Best Actor - Meinhard Neumann (seconded)
You Were Never Really Here (Lynne Ramsay)
Best Adapted Screenplay (seconded)
Best Editing (seconded)
Best Cinematography (seconded)
2) Adding categories to nominated films (and some more seconding):
Barbara (Mathieu Amalric)
Best Original Screenplay
Cold War (Pawel Pawlikowski)
Best Actress - Joanna Kulig (seconded)
Best Picture
Best Director
Best Original Screenplay
Best Non-English Language Film
Best Editing
Best Cinematography (seconded)
The Girl Without Hands (Sébastien Laudenbach)
Best Debut Feature
How to Talk to Girls at Parties (John Cameron Mitchell)
Best Adapted Screenplay
November (Rainer Sarnet)
Best Cinematography (seconded)
Best Art Direction
Suspiria (Luca Guadagnino)
Best Adapted Screenplay
Best Supporting Actress - Tilda Swinton
Best Ensemble Cast
Unicorn (Eduardo Nunes)
Best Art Direction
The Wolf House (Joaquín Cociña, Cristóbal León)
Best Picture (seconded)
Best Non-English Language Film (seconded)
Best Debut Feature
3) Films not yet nominated
Beyond Words (Urszula Antoniak)
Best Cinematography
An Elephant Sitting Still (Hu Bo)
Best Debut Feature
Gundermann (Andreas Dresen)
Best Actor - Alexander Scheer
Best Supporting Actress - Anna Unterberger
In the Aisles (Thomas Stuber)
Best Adapted Screenplay
Best Actor - Franz Rogowski
Best Actress - Sandra Hüller
Best Supporting Actor - Peter Kurth
Best Ensemble Cast
Best Surprise
Pendular (Júlia Murat)
Best Picture
Best Director
Best Original Screenplay
Best Actress - Raquel Karro
Best Non-English Language Film
Sarah Plays a Werewolf (Katharina Wyss)
Best Surprise
Best Debut Feature
Seder-Masochism (Nina Paley)
Best Animated Film
Transit (Christian Petzold)
Best Adapted Screenplay
Best Surprise:
The Man with the Magic Box (Bodo Kox)
Milla (Valérie Massadian)
The Wild Boys (Bertrand Mandico)
EDIT:
Added: Cold War Cinematography (seconded)
Removed: Too Late To Die Young